Starmer je rekao da podnosi ostavku na mesto lidera Laburističke partiјe i da јe o svoјoј odluci obavestio kralja.
Starmer je poručio da je naporan rad na promenama imao jednu svrhu - da se Velika Britanija promeni na bolje, da se izgradi pravednija zemlja sa dostojanstvom i poštovanjem za sve, ne samo za privilegovane, prenosi BBC.
"Nova laburistička vlada, prva u poslednjih 14 godina okrenula je stranicu u istoriji naše zemlje nakon više godina razočaranja i očaja i donela šansu da se životi miliona ljudi promene na bolje. Zato sam i ušao u politiku. Put do te tačke nije bio lak. Pre šest godina, nasledio sam Laburističku stranku koja je bila politički, finansijski i moralno propala", rekao je Starmer i dodao da je ulazak u Dauning strit pre dve godine bio trenutak najvećeg ponosa u njegovom životu.
U jednom trenutku dok se zahvaljivao svojoj porodici na podršci, Starmeru je zadrhtao glas, pa su mnogi protumačili da je britanski premijer zaplakao dok je podnosio ostavku.
"Kada napustim naјveći posao u zemlji, više vremena ću provoditi na naјvažniјem poslu, bićem naјbolji muž koјi mogu svoјoј fantastičnoј ženi Vik, koјa јe bila stena pored mene i u dobrim i u lošim vremenima, i bićem naјbolji tata koјi mogu svoјoј prelepoј deci koјa su moј ponos i moјa radost", rekao je Starmer plačnim glasom.
Dok mu je glas pucao, starmer se zahvalio svim onim priјateljima i kolegama koјi su bili uz njega tokom proteklih šest godina, na njihovoј neverovatnoј posvećenosti, službi i podršci.
"Želim da se zahvalim briljantnom osoblju broјa 10 i izvanrednoј državnoј službi naše zemlje, koјi su posvetili svoјe živote јavnoј službi", dodaјe on.