Tom prilikom načelnik Savić uručio je zahvalnice mještanima koji su učestvovali u akciji čišćenja sela u okviru projekta „Da Majevica bude park prirode“.
„U Koretašima dugi niz godina postoji Fudbalski klub ‘Jedinstvo’, koji je ponos sela i na čijoj organizovanosti uprave i ljudi koji ga podržavaju mogu pozavidjeti i mnogo veći sportski kolektivi“, rekao je Savić.
On je naveo da je Opštinska uprava Lopare za potrebe fudbalskog kluba donirala sredstva za nabavku traktorske kosačice i zaštitnih mreža, te poželio sreću igračima i upravi ekipe u novoj takmičarskoj sezoni.
Petar Mićić, predsjednik Srpskog fudbalskog kluba „Jedinstvo“, izrazio je zahvalnost načelniku Saviću i Opštinskoj upravi Lopare na vrijednim donacijama.
On je rekao da se mnogo radi na stvaranju što boljih uslova za ekipu, da je igralište u odličnom stanju, te da je u prethodnom periodu dosta urađeno na infrastrukturi potrebnoj za takmičenje i treninge.
„Ova kosačica nam je bila neophodna i pomoći će nam da mnogo lakše održavamo igralište“, zaključio je Mićić.