BN24
Breaking
restrikcije vode u banjaluci
Republika Srpska

Počela restrikcija vode u Banjaluci: Proglašena vanredna situacija u potkozarskim mjesnim zajednicama

Foto: Pixabay

Gradski štab za vanredne situacije Banjaluke proglasio je vanrednu situaciju u potkozarskim naseljima zbog prevelike potrošnje vode sa rezervoara Tunjice, a za sve su okrivili pojedince i njihovu "neracionalnu potrošnju."

Podijeli:FacebookWhatsApp

Gradski štab za vanredne situacije Banjaluke proglasio je vanrednu situaciju u potkozarskim mjesnim zajednicama koje se snabdijevaju vodom sa rezervoara Tunjice, nakon naglog povećanja potrošnje i ozbiljnih problema u vodosnabdijevanju.

Kako je saopštio zamjenik komandanta Gradskog štaba za vanredne situacije Miroslav Ševo, tokom proteklog vikenda zabilježena je izuzetno velika potrošnja vode."U samo jednoj noći potrošena je količina vode dovoljna za sedam dana na području koje se snabdijeva sa rezervoara Tunjice. Zbog toga je Gradski štab jutros donio odluku o proglašenju vanredne situacije u potkozarskim mjesnim zajednicama", rekao je Ševo.

Prema njegovim riječima, dosadašnji apeli građanima na racionalnu potrošnju vode nisu dali očekivane rezultate, a do trenutne situacije dovela je, kako tvrdi, neracionalna potrošnja pojedinaca.

Izvor: mondo.ba

Komentari

(0)

Zaštićeno reCAPTCHA — Privatnost i Uslovi

Budite prvi koji će komentarisati.