Iran je posle dramatičnog remija sa Egiptom (1:1) ostao bez direktnog plasmana u nokaut fazu, pošto je gol Šodže Halilzadeha u nadoknadi vremena poništen posle VAR provjere zbog ofsajda.
Iranski tim tokom čitavog Mundijala suočavao se sa problemima oko putovanja i viza, kao i sa višenedeljnim tenzijama između iranskih zvaničnika i američkih vlasti.
Nakon meča, Taremi nije krio ogorčenje.
Na ove stvari se žalimo od samog početka. Ovo je katastrofalno Svjetsko prvenstvo. Katastrofa. Kao profesionalni igrači na profesionalnom takmičenju, ovo nije ispravno. Nije fer. Ako FIFA misli da je ovo fer, u redu za njih. Ali nije fer. Ko želi da nam pomogne? Niko. Niko - rekao je Taremi Kapiten Irana potom je upitao ko je odgovoran za probleme kroz koje njegova reprezentacija prolazi.-Ko treba da rješi ovaj problem? Ko? FIFA? Ne znam. Sjedinjene Američke Države? Ne znam. Samo mi navedite jedno ime. Predsednik FIFA Đani Infantino došao je u našu svlačionicu pred prvu utakmicu protiv Novog Zelanda i rekao da će rješiti svaki problem, ali FIFA zapravo nije uradila ništa.
Selektor Irana Amir Galenoei takođe je kritikovao odnos domaćina prema njegovom timu.
-Ponašanje Sjedinjenih Američkih Država prema nama bilo je zaista užasno i nadamo se da će svijet toga postati svjestan - rekao je Galenoei.
Posle rata između Irana, SAD i Izraela početkom godine, oko desetak članova iranske delegacije nije dobilo američke vize, zbog čega je reprezentacija bila primorana da bazu za pripreme premjesti u Meksiko.
Na konferenciji za medije u Sijetlu Taremi je upitan da li smatra da bi organizatori, uključujući FIFA i američke vlasti, radije vidjeli Iran van turnira.
-Ovdjr moramo da se borimo protiv svega. Ne znam da li ljudi to žele ili ne, ali iz naše perspektive izgleda da je tako - odgovorio je Taremi.
Iran je u nadoknadi vremena vjerovao da je izborio plasman u nokaut fazu kada je Šodža Halilzadeh zatresao mrežu Egipta, ali je posle duge VAR provjere pogodak je poništen zbog milimetarskog ofsajda. Nedugo zatim Saeid Ezatolahi pogodio je i prečku, pa je Iran ostao bez istorijske pobjede.
Remi 1:1 znači da su Belgija i Egipat direktno prošli dalje iz Grupe G, dok Iran sada čeka rasplet u ostalim grupama kako bi saznao da li će među osam najboljih trećeplasiranih reprezentacija izboriti plasman u šesnaestinu finala.