BN24
Breaking
francuska atmosfera u svlačionici dok su čekali nastavak meča sa irakom
Mundijal 2026

Mbape i Dešan otkrio šta se dešavalo u svlačionici tokom prekida utakmice sa Irakom

Foto: screenshot/arenasport

Utakmica Francuske i Iraka na Svetskom prvenstvu bila je prekinuta više od dva sata zbog oluje.

Podijeli:FacebookWhatsApp

"Prošli smo kroz zaista mnogo toga večeras", odjekivalo je sa razglasa stadiona u Filadelfiji tokom prekida.

Bilo je to izuzetno teško veče za igrače, stručne štabove, ali i više od 68.000 navijača na tribinama.

Meč koji je počeo u 17 časova po lokalnom vremenu završen je tek u 20.47, nakon više od dva sata pauze izazvane jakom kišom i opasnošću od grmljavine.

Francuska je na poluvremenu vodila 1:0, a onda je usledio potpuni meteorološki haos.

Kapiten Francuske Kilijan Mbape, koji je na svom 100. nastupu za nacionalni tim postigao dva gola u pobedi od 3:0, priznao je da je čekanje bilo izuzetno teško.

"Bilo je to veoma dugo veče. Mnogo vremena smo proveli čekajući. Emotivno i mentalno je veoma iscrpljujuće jer morate da ostanete potpuno fokusirani u svlačionici", rekao je Mbape. "Boraviti sat i po ili skoro dva sata u svlačionici i pritom održati koncentraciju nije nimalo lako. To zahteva veliki napor i od igrača i od stručnog štaba".

Dešan: "Igrali smo karte"

Selektor Francuske Didije Dešan pokušao je da situaciju sagleda sa dozom humora.

"Igrali smo karte", našalio se Dešan.

Potom je objasnio da su svi uglavnom čekali nove informacije o vremenskim uslovima.

"Stalno smo dobijali nova vremena mogućeg nastavka utakmice. Iskreno, lepo sam se proveo sa igračima. U ovakvim situacijama bezbednost je na prvom mestu. Protiv kiše i munja ne možete da se borite".

Selektor Iraka Grejem Arnold smatra da je upravo duga pauza uticala na koncentraciju njegovih igrača.Odmah po povratku na teren njegova ekipa napravila je veliku grešku prilikom ispucavanja lopte, što je Francuska kaznila drugim golom."Rekao sam igračima da će pobediti onaj tim koji bude mentalno spremniji posle prekida. Nažalost, jedna greška nas je skupo koštala", rekao je Arnold.

Australijski stručnjak otkrio je da su tokom pauze analizirali snimke iz prvog poluvremena."Najvažnije je bilo da se igrači opuste i psihološki pripreme za nastavak. Ovo je bilo potpuno novo iskustvo za sve nas".

Bicikli, istezanje i razgovori

Francuski reprezentativac Žil Kunde objasnio je kako su „trikolori“ pokušavali da ostanu fizički spremni."Vozili smo sobne bicikle kako bismo ostali aktivni. Zatim smo razgovarali i čekali signal za povratak na teren. Svi smo želeli da se utakmica nastavi, ali je bilo važno da teren bude bezbedan za igru", rekao je Kunde.Kada je konačno objavljeno da je opasnost prošla, navijači su vest dočekali gromoglasnim ovacijama.Stadion, koji je tokom nevremena gotovo utihnuo, ponovo je oživeo. U kabanicama i mokroj odeći, navijači su slavili kao da utakmica tek počinje.

Izvor: b92.net

Komentari

(0)

Zaštićeno reCAPTCHA — Privatnost i Uslovi

Budite prvi koji će komentarisati.