Savjet Agencije za audiovizuelne medijske usluge (SAMU) donio je krajem maja odluku o privremenom ograničavanju prijema i reemitovanja cjelokupnog programa "Informer TV", “zbog kontinuiranog emitovanja sadržaja kojima se vrijeđa dostojanstvo crnogorskog naroda, negira crnogorski nacionalni identitet, podstiče govor mržnje i diskriminacija, te vrijeđa dostojanstvo građana i institucija Crne Gore”.
Dragan J. Vučićević uključio se u program Informer TV, gdje je komentarisao zabranu ulaska u Crnu Goru.
U Crnoj Gori je moguće sve. Nisam prekršio nijedan zakon, niti sam rekao bilo šta loše o Crnoj Gori. Ako meni zabranjuju ulazak u Crnu Goru zato što se bavim novinarstvom, a prethodno su našoj televiziji zabranili rad u toj zemlji, onda je jasno o čemu je reč. Kao razlog navode da smo za vreme samita u Tivtu mi na Informeru najstrašnije vređali Crnu Goru i Crnogorce, što je notorna neistina. Ako je njima problem to što sam se čudio činjenici da predsednika Srbije dočekuju sa skaradnim natpisima, šta je trebalo da kažemo - bravo?”, kazao je, prenosi Informer.
Tvrdi da je Informer zabranjen u Crnoj Gori zbog dokumentarca o otcjepljenju Crne Gore od Srbije, u kojem je, kako je rekao, sve činjenično objašnjeno.
Ako meni zabranjuju ulazak u Crnu Goru zato što se bavim novinarstvom, neko bi mogao da upita zašto mi zabranjuju ulazak kada je Informer već zabranjen u toj zemlji. Ono što saznajemo jeste da je crnogorska Agencija za nacionalnu bezbednost donela odluku da sam navodno pretnja po nacionalnu bezbednost i da su na tu novu "crnu listu" stavili samo mene. Ukoliko se potvrdi da je ova odluka zaista doneta i da je istina da mi je zbog mog novinarskog rada zabranjen ulazak u Crnu Goru, biće primenjene recipročne, odnosno uzvratne mere prema Crnoj Gori. Ja govorim istinu koja se njima ne sviđa, smeta im sve srpsko”, naveo je Vučićević.